logo-mini

بلوک بتن سبک اتوکلاو شده

بلوک بتن سبک اتوکلاو شده

 بلوک بتن سبک اتوکلاو شده

بلوک بتن سبک اتوکلاو شده حاصل تحقیق و مطالعات پژوهشگران سوئدی بوده که در اواخر سال ۱۹۲۴ به دنیا معرفی گردید. دربیانی ساده از ترکیب سیلیس ، آهک ، سیمان و افزودنی های دیگر تحت فشار و درجه حرارتی معین و طی فرایند شیمیایی کنترل شده این محصول تولید می گردد ؛ بدلیل خواص بسیار مطلوب این محصول از جمله مقاومت فشاری مناسب، عایق در برابر صوت و حرارت ، مقاومت دربرابر آتش ، سبکی وزن و سرعت در نصب و بسیاری از خواص مطلوب دیگر، به سرعت در بقیه کشورهای اروپایی و آمریکایی و همچنین در آسیا توسعه پیدا کرده و هم اکنون بسیاری از شرکت ها در حال تولید این محصول در سراسر جهان می باشند.

ما مفتخریم با تولید این نوع محصول با نام تجاری سـیلکس کـه از خانواده AAC است، پا درعرصه تولید مصالح نوین گذارده و در حد توان خود صنعت ساختمان میهنمان ایران و همچنین کشورهای همسایه و مجاور را در راستای بهینه سازی  یاری دهیم.

سبک

بلوک سیلکس با توجه به نحوه تولید و استفاده از فن آوری پیشرفته روز، محصولی بسیار سبک میباشد به طوری که حدود یک سوم وزن محصولات آجری را داراست که این امر خود نکته مهمی را تداعی می نماید و آن کاهش وزن ساختمان یا همان بار مرده است، که منتج به کاهش مقاطع اسکلت و مقاومت بیشتر سازه در برابر نیروی مخرب زلزله خواهد شد.

مقاوم در برابر آتش

محصول نهایی که بعد از واکنش های شیمیایی به دست می آید قابل اشتعال نیست و حرارت را بسیار آرام منتقل می نماید. به طوری که میانگین سرعت عبور آتش در مکان های ساخته شده با این نوع بلوک تقریبا ۳ سانتی متر در ساعت می باشد. که همین ویژگی آن را در زمره دیوارهای ضد آتش (fire wall) معرفی می نماید و در مکان های عمومی حساس و با اهمیت از جمله هتلها، بیمارستانها، مساجد و مراکز آموزشی و… کاربری مناسبی دارد.

افزایش سرعت و بازده

با توجه به ابعاد بلوک سیلکس و کارکرد ساده با آن، سرعت و بازده کار به شدت بالا میرود (بیش از دو برابر مصالح مشابه) و ضایعات ساختمانی به صورت کاملا محسوس کاهش می یابد. علاوه بر آن خواب سرمایه سازنده با توجه به کاهش زمان ساخت کمتر می گردد. این موضوع به خودی خود در سیاست های اقتصادی این صنعت از جایگاه والایی برخوردار است.

عایق صوتی

ساختار مولکولی و همچنین نحوه پخش حبابهای هوا در بلوک سیلکس آن را بعنوان یکی از مصالح خوب در رابطه با عایق صوتی معرفی نموده، به صورتی که در بعضی از استانداردهای جهانی بالاخص استاندارد آمریکا، آن را در زمره عایق های صوتی بسیار خوب دسته بندی می کنند و در پروژه های مختلف در زمینه عایق صوتی از آن استفاده می شود.

سازگار با محیط زیست

بررسی های انجام شده نشان دهنده سازگاری کامل بلوک سیلکس با محیط زیست می باشد به گونه ای که برای طبیعت مضر نیست و هیچ گونه زباله یا آلاینده تولید نمی کند. کارخانجات تولید کننده بلوک های AAC به عنوان صنعت سبز شناخته می شوند.

بارگیری و حمل بهتر

با توجه به این که بلوک سیلکس با شکل هندسی منظم و دقیق و با وزن مخصوص پایین تولید می گردد.در هر سرویس حمل، نسبت به مصالح مشابه، حجم بیشتری(در وزن ثابت) بارگیری و حمل می گردد.


نظر بدهید

http://www.20script.ir