logo-mini

بلوک سبک clc چیست ؟

بلوک سبک clc چیست؟ ( سی ال سی )

بلوک بتنی هوادار (clc) نوعی بلوک متخلخل می باشد که از ترکیب سیمان، ماسه ی ریزدانه و حبابهای هوا با اندازه های مختلف طی دوره نگهداری در انبار محصول، در شرایط ویژه بدست می آید.

امروزه دیگر بجد می توان به این نکته اذعان داشت که بتن سبک، باصرفه ترین و اصلی ترین مصالح ساختمانی است و اینک تجربیات موفق ثبت شده هاکی از آن است که ساختمانها بطور مستقیم( سبکی نوع بتن) و بطور غیر مستقیم با صرفه جویی در مصرف انرژی (کاهش میزان مصرف انرژی در اثر عایق بودن در مقابل سرما و گرما) متأثر از استفاده از بتن سبک در ساخت می باشد.

شرکت بسکو یزد تولید کننده بلوک سبک clc می باشد که با اتکاء به پشتوانه علمی و تجربی کارشناسان و دارا بودن کارخانه مدرن و مجهز و توانایی تولید ۰۰۰‚۱۰ متر مکعب بتن سبک در سال، از ابتدای تأسیس کارنامه درخشانی در انجام پروژه های ارجاعی از خود بجای گذاشته است.

مشخصات فنی:

بلوک سبک clc با ابعاد ۱۵۰*۲۵۰*۵۰۰ میلیمتر و ۱۰۰*۲۵۰*۵۰۰ میلیمتر و با وزن مخصوص خشکkg/cm3 650-600   و مقاومت فشاری kg/cm2  ۲۵- ۲۰  با کیفیتی متفاوت عرضه می گردد. مواد مصرفی اصلی در ساخت بتن سبک سیمان، ماسه، پوکه معدنی، فوم پروتئینه الیاف پلی پروپیلن و آب می باشند.

جذب آب حجمی (%) مقاومت فشاری(kg/cm2) ضریب هدایت حرارت(w/m°k) وزن مخصوص خشک(kg/cm3)
۲۰- ۱۵ ۲۵-۲۰ ۲/۰ ۶۵۰-۶۰۰

 

ویژگیها و مزایای اجرایی:

۱-عایق حرارت و صدا:

براساس نتایج بدست آمده از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، ضریب هدایت حرارتی بلوک ( clc)  برابر w/m°k 2/0   می باشد. بطوریکه عایقبندی حرارتی با بلوک clc به ضخامت ۱۰ سانتی متر برابر ۳۰ سانتی متر بلوک سفال می باشد. بلوک clc تأمین کننده الزامات ۱۹ مقررات ملی ساختمان بدون نیاز به عایق دیگر می باشد و نیز با داشتن بافت متخلخل و اسفنجی، این نوع بتن دارای جذب صوت مناسب می باشد و از آن می توان جهت احداث اماکن مسکونی، بیمارستانها و نیز مراکز آموزشی و پرورشی استفاده کرد.

مطابق با آخرین تست مراکز تحقیقات و مسکن دارای افت صوتی ۴۹ دسی بل در ضخامت ۱۵ سانتی متر  می باشد.

۲-مقاومت در برابر آتش:

این نوع بلوک به دلیل استفاده از مواد اولیه  سیلیسی، نسوز بوده و حرارت به کندی انتقال میدهد. لذا بعنوان دیوار ضد آتش در ساختمانهای مهم همچون کتابخانه ها، انبارها و نیز در ساختمانهای مسکونی و اداری جهت جلوگیری از گسترش آتش در طبقات استفاده می گردد.

 

ضخامت دیوار مقاومت در برابر آتش
۱۰ سانتی متر ۴ ساعت
۱۵ سانتی متر ۶ ساعت
۲۰ سانتی متر ۸ ساعت

۳-مقاومت در برابر زلزله:

بلوک های clc به نسبت در مقایسه با آجر و بتن، سبک تر هستند، سبکی مصالح مقاومت مصالح در مواجهه با زلزله را افزایش می دهد و به همان نسبت شانس کمتری را برای وقوع تلفات و آسیب به زندگی انسان پدید می آورد.

۴-با دوام و وزن مخصوص کم:

بلوک c.l.c وزنی معادل ⅓ سایر محصولات بتنی را داراست. وزن کم موجب کاهش بار مرده و مقاومت بیشتر ساختمان در برابر زلزله و همچنین کاهش هزینه های سازه ای می گردد.

افزایش سرعت اجراء، سهولت در حمل و نقل ،قابل برش وشکل پذیر:

دیوار چینی با بلوک clc  به دلیل بزرگ بودن قطعات باسرعت بیشتری انجام می شود.

لذاموجب کاهش هزینه اجرا می گردد. بلوک های clc را به راحتی می توان  برش داد و به دلیل توپربودن و خراش پذیری آن، لوله کشی برق و نصب تجهیزات برقی بردیوارهای ساخته شده از آن سریع،تمیزوبه سهولت انجام می شود.

۵-همخوانی بادیگرمصالح ساختمانی

۶-سازگار بامحیط زیست

کاربرد بلوک سبکclc :

با بلوک های توپر به ابعاد دلخواه می توان تمامی کار تیغه بندی قسمت های جداکننده ساختمان را با استفاده از ملات و یا چسب بتن انجام داد . بااین نوع بلوک ها علاوه بر اینکه از سنگین کردن ساختمان جلوگیری می شود، عملیات حمل ونصب نیز خیلی سریع انجام گرفته ودستمزد کمتری هزینه می شود.


نظر بدهید

http://www.20script.ir